Wentylacja

W zależności od czynników powodujących ruch powietrza dzielimy wentylację na dwie podstawowe grupy. Do pierwszej grupy zaliczamy wentylację naturalną, przy której wymiana powietrza w pomieszczeniu uzyskiwana jest działaniem wiatru i ciśnienia grawitacyjnego. W wentylacji naturalnej powietrze nie podlega uzdatnieniu. Do drugiej grupy zaliczamy wentylację o wymuszonym ruchu powietrza. W tym przypadku ruch powietrza może być spowodowany pracą wentylatora lub ejektora. Wentylacja mechaniczna dzieli się na wentylację mechaniczną wywiewną i nawiewną. W wentylacji mechanicznej nawiewnej powietrze, w zależności od potrzeb, podlega uzdatnieniu. Najbardziej udoskonaloną formą wentylacji mechanicznej nawiewnej jest klimatyzacja 

 

wentylacja1

 

WENTYLACJA - Nasza oferta.

 

W dziedzinie mechanicznej wentylacji oferujemy kompleksową obsługę inwestycji, od projektu poprzez montaż i dostawę do uruchomienia instalacji.

Wykonujemy montaż zespołów wentylacyjnych zarówno małych instalacji wentylacyjnych (zbudowanych na wentylatorach kanałowych czy wentylatorach dachowych) jak i dużych instalacji opartych na centralach wentylacyjnych. Centrale wentylacyjne pozwalają na uzdatnienie nawiewanego powietrza ponieważ mogą być wyposażone w sekcje: wentylatora nawiewnego, wentylatora wyciągowego, filtr powietrza, nagrzewnica powietrza elektryczna lub wodna, chłodnica powietrza z bezpośrednim odparowaniem lub wodna, sekcja odzysku ciepła (wymiennik krzyżowy, obrotowy, glikolowy lub komora mieszania), nawilżacz powietrza.

W naszych instalacjach wentylacyjnych, wykonujemy również układy automatycznego sterowania. Projektowane są one z wykorzystaniem wysokiej jakości sterowników cyfrowych dających duże możliwości dopasowania sterowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Instalujemy najnowszą aparaturę, wykonując przy tym cały osprzęt, indywidualnie przystosowując ją do pomieszczenia. Oferujemy prace począwszy od projektu po montaż, a skończywszy na próbach szczelności. Zajmujemy się także unowocześnianiem istniejących już systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych, wykonując przy tym stosowne ekspertyzy. Prowadzimy ponadto prace związane z ciągłą wizualizacją zachodzących procesów.

Nieodzownym atutem naszej firmy jest pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Pracownicy firmy P.P.U.H. IMPULS posiadają specjalistyczne uprawnienia oraz zostali gruntownie przeszkoleni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wentylacja_01

wentylacja_02